Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 07:57 Bu haber 168 kez okundu
 
VANLI KARATECİ EMİRHAN DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU
Dünya Karate Federasyonu tarafından 16-17 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul’da 57 ülkeden 886 sporcunun katılımı ile yapılan Karate 1. Gençlik Ligi Karate Şampiyonası U14 Kategorisinde Milli Takım adına Ülkemizi temsil eden, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü karate sporcusu Emirhan Güngör kazandığı altın madalya ile ülkemize büyük bir gurur yaşattı.
SPOR Haberi
VANLI KARATECİ EMİRHAN DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

Van’ın Milli Sporcusu Emirhan Güngör 57 ülkeden 886 sporcunun mücadele ettiği WKF Dünya 1. Gençlik Ligi Karate Şampiyonası U14 yaş 40kg kategorisinde altın madalya ile birincilik kürsüsündeki yerini alırken, bir diğer sporcumuz Ulaş Ayten ise dünya üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Dünyanın en yetenekli genç karatecilerini buluşturan Karate 1 Gençlik Ligi’nde başarılı sonuçlara imza atan, Van’lı karateciler Ülkemize 1 altın ve 1 bronz madalya kazandırdılar.

Katıldıkları müsabakalar sonucunda ilimize 2 farklı kategorilerde 1 altın ve 1 bronz madalya kazandıran sporcularımızın başarısını değerlendiren, Karate Antrenörümüz Okan Aksu yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Öncelikle spor kariyerinde ilk kez katıldıkları ve Dünyanın en yetenekli genç karatecilerini buluşturan Karate 1 Gençlik Ligi’nde yüreğini ortaya koyarak ilimiz adına canla başla mücadele eden ve 1 altın ve 1 bronz madalya kazandıran sporcularımızı canı gönülden kutluyorum.

Van adına rakipleri ile zorlu müsabakalardan galip çıkan sporcularımızın müsabakalar esnasında gösterdikleri performansları, Türkiye Karate Federasyon yetkililerimiz tarafından büyük bir ilgi gördü. 2 sporcu ile katıldığımız müsabakalarda, her bir sporcumuzun rakibinin kendisinden daha iyi şartlarda müsabakalara hazırlandığına bir kez daha şahitlik etmiş olduk. Toplamda 4 final müsabakası ile rakiplerinin karşısına çıkan sporcularımız 1 altın, 1 bronz madalya kazanarak ayrıldılar. Bundan sonraki hedefimiz ise Uluslararası ve Avrupa müsabakalarında ilimize daha güzel başarılar ile dönmek olacaktır.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müzün son 4 yıl içerisinde Karate branşına göstermiş oldukları ilgi ve destekleri bugün bizlerin bu başarılarla dönmesine vesile oluyor. İlimiz adına katıldığımız her müsabakada desteklerini bizlerden esirgemeyen başta, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, İlçe Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.”  şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç; alınan başarıdan dolayı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak U14 yaş kategorisinde, Gürpınar ilçemizden Milli Takım adına Ülkemize birinci olarak altın madalya kazandıran Emirhan Güngör ile bronz madalya kazanan Ulaş Ayten’i ve antrenörümüzü bu gurur verici başarılarından dolayı kutluyoruz. Gürpınar ilçemizde çalışmalarına devam eden ve kısa bir sürede oldukça güzel başarılara imza atan bu sporcularımız inanıyoruz ki; kazandıkları başarılarını ileriki tarihlerde yapılacak müsabakalardaki başarıları ile taçlandırarak diğer kardeşlerimize örnek olacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle çıkmış oldukları müsabakalarda kendi kategorilerindeki rakiplerini üst üste mağlup ederek ilimize 1 altın ve 1 bronz madalya kazandıran sporcularımızı ve antrenörümüzü yürekten kutluyor, bundan sonraki katılacakları müsabakalarda kendilerine başarılar diliyorum. Ayrıca Gürpınar Kaymakamımıza, Gürpınar Belediye Başkanımıza ve ilçe müdürümüze de emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: VANLI, KARATECİ, EMİRHAN, DÜNYA, BİRİNCİSİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı