Haber Detayı
08 Mayıs 2022 - Pazar 13:29 Bu haber 286 kez okundu
 
VAN VALİLİĞİ SİNAN OĞAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK
Van Valiliği sosyal medya hesabından göçmenlerle ilgili yaptığı paylaşımdan dolayı Sinan Oğan hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.
GÜNDEM Haberi
VAN VALİLİĞİ SİNAN OĞAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu sözlere yer verildi: “07.05.2022 tarihinde @DrSinanOgan isimli Twitter kullanıcısı tarafından ‘Videodaki Afganistan ve Pakistanlı “Muhacirler” sınırı geçip “aya” giderken görüntülendi.’ Şeklinde yapılan paylaşım ile ilgili olarak;

Yapılan araştırmada paylaşıma konu olan görüntülerin Türkiye-İran sınırında çekilmediği tespit edilmiştir. Ayrıca görüntüler yeni olmayıp 24.06.2021 tarihinde tiktok sosyal medya sağlayıcısında @tahirzaman5006 isimli ve bir gün sonra yine aynı platformda @mirzanoming kullanıcıları tarafından paylaşıldığı tespit edilmiştir.

Bugün itibariyle Van-İran sınır hattının önemli bir kısmı hala karla kaplı olup; değil bu mevsimde hava sıcaklıklarının en yüksek olduğu dönemde dahi bu yükseklikte otlar bulunmamaktadır.  Anlaşılacağı üzere görüntüler eski ve başka bir coğrafyaya aittir.

Aksini iddia edenlere  açık çağrımız ve teklifimiz şudur; masrafları bize  ait olmak üzere sınır hattını istedikleri vasıtayla gezdirebiliriz. Tabi gerçeği görmek gibi bir niyetleri söz konusu ise.

Daha önce de ifade ettik yineliyoruz;

Provokasyon amacı güdülerek, Ülkemizin güvenliği ve huzurunu hedef alan farklı coğrafyalara ait, eski görüntülerin, Van - İran sınırına ait yeni görüntülermiş gibi paylaşılması art niyetli ve algı oluşturmaya yönelik olduğu apaçık ortadadır.

Bu tür paylaşımlara itibar edilmemelidir. Valiliğimiz ayrıca bu paylaşımı yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: VAN, VALİLİĞİ, SİNAN, OĞAN, HAKKINDA, SUÇ, DUYURUSUNDA, BULUNACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı