Haber Detayı
27 Ağustos 2021 - Cuma 08:43 Bu haber 1634 kez okundu
 
VAN'DA AŞİRET DÜĞÜNÜNDE DAMADA MİLYONLAR GELİNE KİLOLARCA ALTIN
Van'da, binlerce kişinin katıldığı aşiret düğününde damada milyonlar, geline kilolarca altın takıldı.
KÜLTÜR Haberi
VAN'DA AŞİRET DÜĞÜNÜNDE DAMADA MİLYONLAR GELİNE KİLOLARCA ALTIN

Van'da Ertoşi aşiretinin ileri gelenlerinden Nejdet Bayram'ın oğlu, Rızgin Bayram, son zamanların en yoğun katılımlı düğünle dünya evine girdi.

Edremit'te yapılan düğüne, aşiret liderleri ve mensuplarının yanı sıra bürokrasi, milletvekilleri, kurum müdürleri, belediye başkanları ve eş, dost, akraba ile binlerce vatandaş katıldı.

Yapılan düğünde 120 küçükbaş hayvanın kesilirken, damada 3,4 milyon TL, geline ise kilolarca altın takıldı.

Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından aşı standının kurulduğu tören, yemek ikramının ardından takı töreni ile devam etti. Damada 3 milyon 400 bin TL nakit para, geline ise kilolarca altın takılarak son yılların en çok takı takılan düğünü oldu.

Düğün törenine olan katılımın kendilerini memnun ettiğini ifade eden düğün sahibi Nejdet Bayram, "Oğlum Rızgin'in düğününe değerli insanlarımızın, konuklarımızın gelmesi bizi onure etti. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugüne kadar memleketimiz olsun, ülkemiz olsun kimse bizden rahatsızlık duymadı. Elimizden geldiği kadar herkese yardımcı olmaya çalıştık. Yurdumuzun dört köşesindeki eş, dost, akrabanın mutlu günlerine şahit olduk. Bugünde onlar bizleri yalnız bırakmadılar. Herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Aşiret düğününde damada 3,4 milyon TL, geline ise kilolarca altın takıldı

İş adamı Adnan Bayram ise "Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm dost ve akrabalarıma saygılar sunuyorum. Birlik ve beraberliğimiz her zaman bir bütün olsun ve daim olsun" ifadelerini kullandı.

Toy büyüğü iş adamı Şeyh Mahmut Yavuz da, ilk defa bu kadar kalabalık bir düğüne iştirak ettiğini ifade ederek, "Çok düğünlere gittim, çok düğünler gördüm ama bu kadar kalabalığını görmedim. Bu katılımlar her şeyi güzelleştiriyor. Özellikle birlik ve beraberliği. Bizim de doğuda özellikle birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var. Ben bu çerçevede gelin ve damada her iki cihanda saadet diliyorum" dedi.Binlerce kişinin bir arada halaya tutuştuğu düğün töreni gece geç saatlere kadar devam etti.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: VAN'DA, AŞİRET, DÜĞÜNÜNDE, DAMADA, MİLYONLAR, GELİNE, KİLOLARCA, ALTIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı