Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 16:12 Bu haber 2945 kez okundu
 
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DONDURUCU HAVADA ÇİÇEK ÜRETİYOR
Van Büyükşehir Belediyesi'nin doğalgazlı seralarında eksi 20 derecelerde yetiştirilen çiçekler, bahar aylarıyla birlikte Van'ın cadde ve sokaklarını süsleyecek.
- Haberi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DONDURUCU HAVADA ÇİÇEK ÜRETİYOR

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Süphan Mahallesi'nde 25 bin metrekare üzerine kurulu son teknoloji ile donatılmış doğalgazlı seralarda eksi 20 derecede süs bitkileri üretiyor. 30 işçinin istihdam edildiği seralarda üretilen çiçekler bahar aylarıyla birlikte kentin cadde ve sokaklarına renk katacak. Seralarda 20'ye yakın çiçek çeşidi yetiştirilirken, bu yıl ilk olarak farklı kentlerden getirilen Gül’de yetiştirilmeye başlandı. Bahar ayına kadar seralarda yaklaşık 700 bin çiçeğin üretilmesi hedefleniyor.

Doğu Anadolu’nun soğuk ikliminde çiçek üretimi gerçekleştirdiklerini belirten Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, “Amacımız belediyemiz için büyük bir külfet olan çiçek alımının önüne geçmektir. Bu seralarda 20 çeşit çiçek üretiliyor. Yine bu yıl ilk olarak çeşitli illerden ve bölgeden topladığımız gül üretimine de başladık. Güllerimiz filizlendi. Bu yıl bu güllerden yüzde 90 oranında verim bekliyoruz. Bu ürettiğimiz çiçekleri inşallah bahar ayları ile birlikte Van'ın Cadde ve Sokakları ile buluşturacağız” dedi.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: VAN, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİ, DONDURUCU, HAVADA, ÇİÇEK, ÜRETİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı