Haber Detayı
06 Haziran 2021 - Pazar 19:22 Bu haber 1150 kez okundu
 
VALİ BİLMEZ DÜNYA KAHVALTI GÜNÜNDE BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, her yıl Haziran ayının ilk Pazar günü kutlanan Dünya Kahvaltı günü nedeniyle gazetecilerle bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
VALİ BİLMEZ DÜNYA KAHVALTI GÜNÜNDE BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Kocaeli Parkında düzenlenen kahvaltılı programa Vali Mehmet Emin Bilmez'in yanı sıra eşi Meral Bilmez, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel eşi Yaprak Çelikel ve çok sayıda yerel ile ulusal basın temsilcileri katıldı.

Sohbet havasında geçen kahvaltı programının ardından konuşan Vali Mehmet Emin Bilmez, Van kahvaltısının tanıtımında herkesin üzerine büyük sorumluluk düştüğünü ifade etti. Dünya Kahvaltı günü denilince akla ilk gelen Van Kahvaltısı olduğunu belirten Vali Bilmez, "İster Van da olsun ister il dışında olsun Vanlı olan herkes Van kahvaltısını yaşatmaya çalışıyor. Bizler de bugün misafirlerimizle birlikte güneş kenti Van'da kahvaltımızda bir araya geldik. Bu güzel geleneğimizi devam ettirmek için büyük gayret gösteriyor, tüm Vanlı hemşehrilerimize de destek vermeye davet ediyoruz.  Daha önce 51 bin 793 kişiyle Dünyanın en kalabalık sofrasını kurduk. Bu rekorda tescillendi. İnşallah bu rekorumuzu yenilemek için seneye bu pandemiden arınarak Eski Fidanlık Parkımızda Van Gölünün kıyısında binlerce vatandaşımızla kahvaltı yapacağız" dedi.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: VALİ, BİLMEZ, DÜNYA, KAHVALTI, GÜNÜNDE, BASIN, MENSUPLARIYLA, BİR, ARAYA, GELDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı