Haber Detayı
28 Mart 2021 - Pazar 11:34 Bu haber 1489 kez okundu
 
TUŞBA BELEDİYESİ, VATANDAŞLARA KANDİL SİMİDİ DAĞITTI
Tuşba Belediyesi, Berat Kandili sebebiyle camiden çıkan vatandaşlara kandil simidi dağıttı.
TEKNOLOJİ Haberi
TUŞBA BELEDİYESİ, VATANDAŞLARA KANDİL SİMİDİ DAĞITTI

Van’ın Tuşba Belediyesi, kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen ve Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan Berat Kandili dolayısıyla Yukarı Norşin Camii’nin yanı sıra Tuşba İlçesi’nde mevlit programının gerçekleştirildiği tüm camilerde vatandaşlara 2 bin kutu kandil simidi dağıttı. Beraberinde bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Azad Gülengül ile meclis üyeleri Murat Dargın ve Mahmut Ekinci ve birim müdürleri ile birlikte Yukarı Norşin Camii’nin bahçesinde kurulan stantta camiden çıkan vatandaşlara kandil simidi dağıtan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, kandil simidi dağıtımının geleneklerimizin unutulmaması açısından çok güzel bir çalışma olduğunu söyledi. Kandillerin birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamına katkı sağlayan eşsiz fırsatlar olduğu da dile getiren Başkan Akman, bu fırsatların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. 

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele ettiğini hatırlatan Başkan Akman, “Salgın nedeniyle çalışma hayatımızdan sosyal hayatımıza, bireysel ilişkilerimizden toplumsal ilişkilerimize kadar var olan birçok alışkanlıklarımızı değiştirmek zorunda kaldık. İnşallah kısa zamanda bu günleri de yavaş yavaş geride bırakarak, eski alışkanlıklarımıza tekrar döneriz. Bu önemli günlerde tekrar eskisi gibi dost, komşu ve akraba ziyaretlerimizi yaparız” dedi.

 

Kandillerin, insanları birbirlerine yaklaştıran, birlik ve beraberliğin pekiştiği önemli dini günler olduğunu da vurgulayan Başkan Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam Aleminin Ramazan Ayı’nın müjdeleyicisi mübarek Berat Kandilini tebrik eder, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: TUŞBA, BELEDİYESİ,, VATANDAŞLARA, KANDİL, SİMİDİ, DAĞITTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı