Haber Detayı
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 20:08 Bu haber 1704 kez okundu
 
TUBİTTUM DERGİSİ, 2 ÜLKEDE VE TÜRKİYE'NİN 21 İLİNDE DAĞITIMA BAŞLANDI
Van’da yayım hayatına başlayan ve Irak İran’ın yanı sıra Türkiye’de de 21 ilde dağıtıma başlandı.
KÜLTÜR Haberi
TUBİTTUM DERGİSİ, 2 ÜLKEDE VE TÜRKİYE'NİN 21 İLİNDE DAĞITIMA BAŞLANDI

Tubittum Basın Yayın Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hikmetullah Yetkin, Tubittum Dergisi hakkında yaptığı açıklamada, “Gazete ve internet medya hizmetimize bir de dergi ilave ederek okuyucularımıza, daha güzel, faydalı ve doğru bilgileri aktarmak en önemli amacımız ve gayemizin olduğunu belirtmek isterim.” dedi

Tubittum Basın Yayın Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hikmetullah Yetkin sözlerine şöyle devam etti; "Bizler, bu işletmenin sadece yöneticilerindeniz. 10 yıllık gazetecilik birikimimizi daha iyi sunabilmek için Tubittum Dergimizi yayın hayatına geçirdik. Buradaki tek hedefimiz, Ülkemizi başka ülkelere doğru, tarafsız, objektif bir şekilde tanıtmaktır. Bizlerde İran turizmini önemseyerek, Farsça yayın hayatını 4 yıl boyunca devam ettirdik. Kısa bir ara vermek zorunda kaldığımız derginin eski ismi olan Farsça Van Gazetesi'ni değiştirdik. Bunun yanı sıra; Farsça dergimizi bu ay itibariyle kurumsallaştırarak bir ülke daha ilave ettik. Irak bölgesinde ülkemize gelen yabancı misafirlerinde çok olduğunu düşündük ve Irak bölgesine de dergimizi götürmeye karar verdik. Sadece doğu bölgesinde hizmetimizi sürdürmek yerine Türkiye'nin 21 ilinde bulunan dergi temsilcilerimizle bir araya gelerek, yeni projemiz hakkında fikir birliği yaptık. Bu fikir birliğimizin en büyük artısı ise; her ilin turizmini düşünerek konuları ele aldık. 21 ilde dergilerimiz yayına başlattık. Maliyet noktasında çok büyük maliyet ödedik ama kalitemizden asla ödün vermedik. "Daha fazla içerik, daha fazla yenilik" sloganımızla illerimize tüm çalışmalarımızı gerçekleştirdik. İstanbul'da bulunan belirli bölgeler, Ankara'da bulunan bürokrasiler ve aklınızın aldığı en güzel ve en iyi şehirlere dergilerimizi dağıttık ve dağıtmaya da devam ediyoruz. Bu projemiz, başta ülkemize ve Van ilimize hayırlı olsun. Emeği geçen; basın mensubu arkadaşlarımıza, medya sponsorumuza, ana sponsor ve ara sponsorlarımıza, bu yolda bizleri yalnız bırakmayan abone ve arkadaşlarımıza, iş insanlarına çok teşekkür ederiz." Şeklind ekonuştu.

Yetkin; ‘Tubittum Ailesi kimdir?’

Yetkin Tubittum’un geçmişi hakkında ise şu sözlere yer verdi: “Sürekli gelişen ve sürekli yeniliklerine yenilik katan Tubittum ailesi, yeniliklerle hizmet etmeye devam ediyor... Yerel haber siteleri, İnternet televizyon kanalları, Basılı gazete ve basılı dergilerle ülkesine hizmet eden Tubittum , 2008 yılında Van'da kuruldu. 2010 yılında Van Gazetesi adlı haber sitesi ve basılı gazete yayına alındı. 2011 yılında Bursa Haber sitesini kurdu. 2012 yılında Van'ın Seçkinleri adlı programlar düzenleyerek ün kazandı. 2013 yılında Ekonomi Devleri adlı kitap çalışması ve iş adamları portalı düzenledi. 2014 yılında Van Gazetesi adlı haftalık yayın hayatına başladı. 2015 yılında Türkiye'nin ilk Farsça ve Türkçe dergisi olan Van Gazetesi adlı dergi yayın hayatına başladı. 2019 yılında Van Gazetesi'ne ek olarak; Van Sokak Haber adlı haber sitesini yayın hayatına başlattı. 2021 yılında ise; 21 il 2 ülke sloganıyla Tubittum Dergisinin yayın hayatını başlattı.”

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: TUBİTTUM, DERGİSİ,, 2, ÜLKEDE, VE, TÜRKİYE'NİN, 21, İLİNDE, DAĞITIMA, BAŞLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı