Haber Detayı
08 Mart 2022 - Salı 18:01 Bu haber 751 kez okundu
 
İPEKYOLU’NDA KİTAP TAHLİL PROGRAMI BAŞLADI
İpekyolu Belediyesi ilçe sınırlarında yürüttüğü kültür ve sosyal etkinliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor.
KÜLTÜR Haberi
İPEKYOLU’NDA KİTAP TAHLİL PROGRAMI BAŞLADI

Belediyeye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü anlamlı bir etkinliğe daha imza atarak “okumak nefes almaktır” sloganıyla kitap tahlil programı düzenledi.

Kitap tahlili programına İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmettin Akarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden hocalar, öğrenciler, kitabı daha önce okuyanlar ya da okumadan önce fikir sahibi olmak isteyen gönüllüler katıldı.

İlk kitap okuma tahlilini ilçe sınırlarındaki bir kafede yapan belediye çalışanları güzel bir farkındalık çalışması başlattılar.

Her aya bir kitap sığdıran çalışanlar, ilk tahlil programında Ray Bradbury'nin 1951'de ilk defa basılan ünlü bilimkurgu “Fahrenheit 451” romanının tahlilini yaptı.

FAHRENHEİT 451’İ TAHLİL ETTİLER

Kitap tahlili programında ‘Fahrenheit 451’ kitabının tahlilini sohbet havasında yapan katılımcılar bu program vesilesi ile kendilerini ifade ederek, toplulukta anlatım yapıp, özgüvenlerini kazanma imkânı buldular.

Çeşitli ikramların da ücretsiz olarak sunulduğu kitap tahlil programında tüm katılımcılara günün anlam ve önemine ilişkin Fahrenheit 451 romanı hediye edildi.

Bu proje ile gençlerin gelişimlerini hedeflediklerini belirten İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmettin Akarslan, “Her aya farklı bir kitap sığdırarak kitap tahlil programımıza devam edeceğiz. Böylesine bir etkinlik düzenlediğimiz için katılımcılardan çok olumlu tepkiler aldık. Devamını mutlaka istediler. Bir sonraki tahlil programımıza ilgi duyan herkesi bekleriz.” dedi.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: İPEKYOLU’NDA, KİTAP, TAHLİL, PROGRAMI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı