Haber Detayı
02 Mayıs 2022 - Pazartesi 19:33 Bu haber 124 kez okundu
 
İPEKYOLU'NDA BAYRAM TEMİZLİĞİ
İpekyolu Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi başta ana arterler olmak üzere, cadde ve sokaklarda kapsamlı mıntıka temizliği çalışması gerçekleştirdi.
YAŞAM Haberi
İPEKYOLU'NDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne bağlı ekipler rutin temizlik çalışmalarına ek olarak, bayram öncesinde tüm mahallelerde detaylı temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalarda yolları vakumlu süpürge araçları ile süpüren belediye ekipleri, ana caddeleri tazyikli su ile yıkayarak yaya kaldırımlarını süpürerek temizledi. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın'ın talimatıyla başlatılan temizlik ve yıkama çalışmaları bayram öncesinde başlatılarak vardiyalı şekilde gece/gündüz sürdü. İpekyolu halkı bayrama temiz cadde ve sokaklar ile girdi.

İlçe genelinde mıntıka temizliği seferberliğini kapsamlı bir şeklide yürüttüklerini belirten Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, "Rutin olarak sürdürdüğümüz temizlik çalışmalarına, bayramın yaklaşmasıyla birlikte daha da ağırlık verdik. Cadde ve sokaklarımızı bayram öncesi daha temiz ve hijyenik bir hale getirmek istedik. Bir nevi bayram temizliği yaparak, bu geleneğimizi de sürdürmüş olduk. İpekyolu ilçemizde kırsalda ve merkezde tüm cadde ve sokaklarda gece gündüz çalışmalarını sürdüren mesai mefhumu gözetmeyen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personellerimize teşekkür ederim. Hemşehrilerimden de çevre temizliği hususunda daha duyarlı olmalarını rica ediyorum. Özellikle gıda ambalajlarını ve sigara izmaritlerini lütfen çevreye atmayalım. Unutmayalım ki en büyük temizlik kirletmemektir." dedi.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: İPEKYOLU'NDA, BAYRAM, TEMİZLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı