Haber Detayı
12 Temmuz 2021 - Pazartesi 09:19 Bu haber 255 kez okundu
 
İPEKYOLU BELEDİYESİ KÖYLERARASI FUTBOL TURNUVASINA İLGİ BÜYÜK
Van'ın İpekyolu Belediyesi tarafından düzenlenen 'Köylerarası Futbol Turnuvası'nın startı bu hafta sonu verildi.
SPOR Haberi
İPEKYOLU BELEDİYESİ KÖYLERARASI FUTBOL TURNUVASINA İLGİ BÜYÜK

Amaç; barışı ve kardeşliği pekiştirerek, sosyalleşmeyi sağlamak

İpekyolu Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen Köylerarası Futbol Ligi maçları bu haftasonu başladı. İlçeye spor kültürünü hakim kılarak, sporu tabana yayma amacında olduklarını belirten İpekyolu Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Celal Güneş, organizasyonun baş mimarının İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan olduğunu belirterek, "Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan'a bu ligin düzenlenmesi için vermiş olduğu destek ve talimatlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu maçlarımız aracılığıyla kırsal ve kent merkezinde yaşayan insanlarımız bir araya gelerek, sosyalleşme imkânı buluyor. Maçlarımız aracılığıyla insanlarımız kaynaşarak, toplumsal bir yapıya bürünüyor. Temennimiz maçların barış ve kardeşlik havası içinde geçmesidir." dedi.

Maçların tüm masrafları İpekyolu Belediyesi tarafından karşılanıyor

22 Takımın yarıştığı Köylerarası Futbol Ligi'nin tüm masraflarının Belediye tarafından karşılandığını belirten, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Celal Güneş,  sözlerini şöyle sürdürdü, "Turnuvamız 12-15, 16-18 ve 19 Yaş ve üstü gruplarını kapsıyor. Maçlar Bostaniçi Semt Sahasında gerçekleşiyor. Müsabakaların ardından ilk 3 takımımıza çeşitli ödüller verilecek. Takımlarımızın müsabakalara gidiş ve gelişleri Belediyemiz tarafından sağlanıyor. Ayrıca lige katılan tüm takımlara forma, şort ve krampondan oluşan spor malzemeleri dağıttık." dedi.

Bu haftasonu Baklatepe-Yalınağaç ve Aşağı Gölalan-Kevenli maçları ile startı verilen maçların tamamlanmasıyla, ilk üç takıma çeşitli ödüllerin verileceği belirtildi.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: İPEKYOLU, BELEDİYESİ, KÖYLERARASI, FUTBOL, TURNUVASINA, İLGİ, BÜYÜK,
Yorumlar
Haber Yazılımı