Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 11:04 Bu haber 414 kez okundu
 
İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DOÇ.DR.SÜNNETÇİOĞLU’DAN BAYRAM UYARISI
Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Ramazan Bayramı öncesi uyarılarda bulunarak, “ Bu Bayramda tokalaşmayacağız, uzaktan selamlaşacağız ve sabredeceğiz” dedi.
SAĞLIK Haberi
İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DOÇ.DR.SÜNNETÇİOĞLU’DAN BAYRAM UYARISI

Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu Birlik ve beraberliği pekiştiren Ramazan ayının ardından mübarek Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını, bayramların ortak sevinçlerin ve duyguların paylaşıldığı müstesna günler olduğunu belirterek “Bilindiği gibi COVID-19 salgınının Türkiye'deki ilk tespiti 2020 yıllının mart ayında gerçekleşmişti ve buruk bir Ramazan Bayramı geçirdik. Covid-19 salgınına karşı devletimizin mücadelesi sağlık çalışanlarımızın ve kolluk kuvvetlerimizin üstün fedakârlıklarıyla yürütülmektedir. Temasla yaygınlaşan virüs karşısında Covid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla yeni tedbirlerin alınması gerekmiş olup tam kapanma döneminde ilimiz genelinde kapsayacak şekilde tedbirlerin alınması konusunda bulaş riskine karşı hepimiz sorumluyuz dedi.

Açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Vaka sayılarımızda düşüşler yaşandığı bu günlerde bayramın hem sağlık çalışanlarımıza hem de vatandaşlarımıza olumlu bir hava katacağını umut ediyorum” O yüzden mutlaka maske ve mutlak mesafe kuralını uygulamamız gerektiğini unutmamalıyız. Mahalle, apartman ve sitelerde oturan vatandaşlarımızı uyarmak isterim; misafirliklerine ara vermemiz gerektiğini, bayramda da yüz yüze görüşme yerine telefonla, görüntülü olarak büyüklerimizi arayarak bayramlarını kutlamamızın daha doğru olacağını ve bu zor süreci elbirliğiyle en az hasarla atlatacağımızı tekrardan hatırlatmak isterim ve bu salgından hem ülke hem sağlık sistemi olarak refaha çıkacağımıza inanıyoruz. Sağlıklı günlere hep beraber döneceğiz inşallah. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: İL, SAĞLIK, MÜDÜRÜ, DOÇ.DR.SÜNNETÇİOĞLU’DAN, BAYRAM, UYARISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı