Haber Detayı
05 Ekim 2021 - Salı 19:13 Bu haber 138 kez okundu
 
GÜRPINAR BELEDİYESİNDEN 1 MİLYON METREKARE PARKE TAŞI ÇALIŞMASI
Van'ın Gürpınar Belediyesi tarafından mahalle içi yolların kilitli parke yapılması çalışmaları aralıksız devam ediyor.
YAŞAM Haberi
GÜRPINAR BELEDİYESİNDEN 1 MİLYON METREKARE PARKE TAŞI ÇALIŞMASI

İlçenin modern bir görünüme kavuşması için birçok noktada çalışma yürüten belediye ekipleri yıl sonuna kadar yaklaşık 1 milyon metrekare parke taşı çalışmasıyla ilçede büyük bir rekora imza atıyor.

Daha önce hizmetin gitmediği mahalle ve mezralarda halkın büyük teveccühü ile karşılaşan ekipler, sokaklarla birlikte taziye, cami ve okul önlerini de parke taşıyla buluşturuyor. 

Yolaşan Mahallesine bağlı mezralarda incelemelerde bulunan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, birim müdürlerinden bilgi alarak vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

İlçe yollarının her geçen gün modernleştiğini kaydeden Başkan Tanış, “Seçim döneminde söz verdiğimiz gibi vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için Hoşab’tan Norduz’a, Norduz’dan Gürpınar ovasına kadar ilçemizin her noktasını hizmetle buluşturuyoruz. Bir yandan kurduğumuz fabrikayla istihdama öncülük ederken bir yandan da Hoşab Mahallemizi aslına uygun olarak ihya ve inşa ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizde yıllardır eksikliği hissedilen parke taşı çalışmalarında önemli bir rekora imza attık. 10 yılda yapılacak hizmeti iki buçuk yıla sığdırdık. Onlarca mahalle ve mezramızı toz ve çamurdan arındırdık. Daha yapacak işimiz millete sözümüz var. Vatandaşlarımız hizmetin en iyisine layıktır. Bunu sunmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: GÜRPINAR, BELEDİYESİNDEN, 1, MİLYON, METREKARE, PARKE, TAŞI, ÇALIŞMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı