İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BAŞKAN ASLAN'DAN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN ASLAN'DAN BAYRAM MESAJI
Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 10:46 Bu haber 324 kez okundu
 
EDREMİT BELEDİYESİ ÇİFTÇİLERE 120 BİN SEBZE FİDESİ DAĞITTI
Van’ın Edremit Belediyesi tarafından ilçedeki çiftçilere 120 bin adet sebze fidesi dağıtıldı.
EKONOMİ Haberi
EDREMİT BELEDİYESİ ÇİFTÇİLERE 120 BİN SEBZE FİDESİ DAĞITTI

      Geçtiğimiz yıl korona virüs salgınının başladığı günden itibaren çiftçilerin ekimlerini yapılabilmeleri noktasında çeşitli yardımlar sunan Edremit Belediyesi, sebze fidesi desteğini bu yıl da sürdürdü. Hafta içerisinde çiftçilere ve üreticilere ceviz fidanı ulaştıran Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri domates, salatalık ve biber fidesi dağıtımlarına da start verdi. Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın katılımı ile ilk fideler muhtarlara verilirken, Başkan Say, her zaman üreticilerin yanında olacaklarının altını bir kez daha çizdi.

      Yaşanan sürecin biran önce atlatılması yolunda herkesin canla başla çalıştığını vurgulayan Başkan Say, bu anlamda belediye olarak da ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirtti. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 300 bin sebze fidesi dağıttıklarını ifade eden Başkan Say, bu yılki dağıtımların da başladığını vurguladı. Kırsal mahallelerdeki üreticilere ulaştırılmak üzere muhtarlar aracılığıyla fide dağıtımlarının startını verdiklerini anlatan Başkan Say, “İlk etapta domates, salatalık ve biberlerden oluşan fidelerimizi çiftçilerimize ulaştırmaktayız. Üretimi güçlendirmek için üzerimize düşen ne var ise bunları yapmaktan geri durmayacağız. Fide dağıtımlarımızın çiftçilerimize, üreticilerimize, ilçemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

      Mahallelerindeki çiftçi ve üreticilere ulaştırmak üzere fideleri alan muhtarlar ise Edremit Belediye Başkanı İsmail Say olmak üzere emeği geçen ekiplere teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: EDREMİT, BELEDİYESİ, ÇİFTÇİLERE, 120, BİN, SEBZE, FİDESİ, DAĞITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı