Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 17:34 Bu haber 152 kez okundu
 
BERAT AKDENİZ NEDEN BAŞKAN ADAYI OLDUĞUNU AÇIKALDI
Van Demirciler ve Tornacılar Tamirciler Odası Başkan adayı Berat Akdeniz, özellikle kaçak, kayıt dışı iş yapanları kayıtlı esnafın hakkını korumak adına aday olduğunu söyledi.
YAŞAM Haberi
BERAT AKDENİZ NEDEN BAŞKAN ADAYI OLDUĞUNU AÇIKALDI

Basın mensuplarıyla bir kafede bir araya gelen başkan adayı Akdeniz, kayıtlı vergisini ödeyen oto Sanayi sitesinde esnafların hakkını savunmak amacıyla,  kayıt dışı çalışan hiçbir işyerine müsamaha göstermeyeceklerini belirtti. 

Başkan adayı Berat Akdeniz, zabıta ekibi ile birlikte vergi memurlarıyla birlikte çalışarak çok sıkı bir denetim içinde olacaklarını ifade ederek, “2022 Yıllında yapılacak olan oda seçimlerinde aday olacağını, bu kararı vermeden önce aile büyüklerime ve sanayi esnaflarından benim için her zaman hatırları olan büyüklerime danıştım ve böyle bir yola çıkmaya karar verdim. Daha önce bu odada başkan vekilliği görevlerinde bulundum. Mevcut yönetimin bazı konularda yetersiz kaldığını, esnaflar ile fazla diyalog içinde olmadığına şahitlik ettim. Şayet Allah bu görevi bize nasip ederse hayallerimizde olan icraatları yerine getireceğiz dedi. Berat Akdeniz inşallah başkan seçildiğimiz zaman başta güneş enerjisi, çünkü ilimiz Türkiye de güneşi en fazla gören bir il güneş enerjisinden faydalanacağız. Esnaflarımıza bir esnaf kart çıkartıp anlaşma yaptığımız işyerlerinden indirimli alışveriş yapmalarını sağlayacağız. Özel hastaneler ile anlaşma yapıp esnaflarımıza indirimli tedavi olmalarını sağlayacağız. Gelir durumu düşük olan esnaf kardeşlerimizin öğrenim gören çocuklarına katkıda bulunmak için burs geliri sağlayacağız" dedi.

Toplantı basın mensuplarının soruların sorulması ve cevaplandırmasıyla son buldu.

 

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: BERAT, AKDENİZ, NEDEN, BAŞKAN, ADAYI, OLDUĞUNU, AÇIKALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı