Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 11:44 Bu haber 545 kez okundu
 
BAŞKAN TANIŞ’IN AYAKKABI FABRİKASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU
Van'ın Gürpınar Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan 6500 metrekare kapalı alana sahip fabrika açılıyor.
EKONOMİ Haberi
BAŞKAN TANIŞ’IN AYAKKABI FABRİKASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU

İstihdama yönelik projeleriyle isminden söz ettiren Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, yapımı tamamlanan üretim fabrikasının açılacağı tarihi verdi.

Devir teslimi yapılan fabrikanın, imzalanan protokol neticesinde 1 ay içerisinde hedeflenen istihdamla faaliyetine başlayacağı bildirildi.

İmza protokolünde açıklamalarda bulunan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, yatırımcı firmanın uzun yıllardır tekstil sektöründe faaliyet yürüten bir marka olduğu belirtti.

Fabrikanın kısa süre içerisinde hizmet vermeye başlayacağını söyleyen Başkan Tanış “İlçemizin ihtiyaçlarını ve vatandaşlarımızın beklentilerinin farkındayız. Biz Gürpınar Belediyesi olarak fabrikamızın doğru yatırımcı ve doğru stratejik planla üretime başlamasından yanayız. Bugün imzaladığımız protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hayal olan bu projeyi gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Bu süreç içerisinde ilçemizin kalkınması ve gelişmesi yönünde yapılan tüm karalama haberlerinin boşa çıktığını görmüş olduk. İnşallah hedeflediğimiz istihdamla Gürpınar’ı üretimde marka bir kent yapacağız. Bu markalaşma ile birlikte yeni projelerin, yeni yatırım ve istihdam alanlarının açılacağını hep birlikte göreceğiz.” dedi

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: BAŞKAN, TANIŞ’IN, AYAKKABI, FABRİKASI, İLE, İLGİLİ, AÇIKLAMADA, BULUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı