Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 10:22 Bu haber 594 kez okundu
 
8-11 Nisan 2021 tarihinde Antalya'da düzenlenen 6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası’nda Vanlı sporcular 3 madalya ile döndüler.
SPOR Haberi

Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir otelin spor salonunda yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri alınarak gençler ve büyükler kategorilerinde gerçekleştirilen organizasyona, yaklaşık 30 ülkeden bini aşkın sporcu katıldı.

Van’dan 4 sporcunun katıldığı müsabakadan 1 birincilik 2 de üçüncülükle dönen sporcular mutlu olduklarını belirttiler.

Antalya yapılan 6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası’nda 51 kiloda Bedirhan Ersayar birinciliği alarak Milli takıma girmeyi başardı. Melisa Sayılgan ve Mesut Saba 3. Oldular.

Kick Boks antrenörü Barış Aydın, 25 yıldır bu sporu yaptığını ve 8 yıldır da antrenörlük yaptığını belirterek, “Bir çok sporcumuz var. Ancak müsabakalara performanslarına göre bazen 8 bazen 4 kişi götürüyoruz. Bu müsabakaya da 4 kişi gittik. Bu müsabakadan sporcularımız 3 madalya kazandılar. Zaten Bedirhan Ersayar şampiyon oldu. Melisa Sayılgan ve Mesut Saba 3. Oldular. Ayrıca Bedirhan Ersayar Milli takıma girdi. Önümüzde de Dünya şampiyonası var. İnşallah bu dünya şampiyonasında da Bedirhan Ersayar iyi bir derece alır. Hem Türkiye hem de ilimiz için çok iyi olacak. Bu müsabakada 17 ülke vardı ve bin 500 sporcu katıldı. Bu bin 500 sporcu içerisinde Bedirhan 51 kiloda birinci oldu. Melisa 52 kilo kadınlar kategorisinde 3. Ve 91 kilo ağır sıklette de Mesut Saba da 3. Oldular.

Kick Boks bir savunma sporudur. Özellikle kadınlar için günümüzde iyi bir spor dalıdır. Kadınlar bu sporla kendilerine öz güven gelir.

Bizim istediğimiz, İş adamlarımız, yetkililerimizden sadece Bedirhan ve Melisa değil böyle yetenekli tüm sporculara destek olmalarıdır.” Dedi.

Dereceye giren sporcular Bedirhan ve Melisa da ileride dünya şampiyonası müsabakalarında ülkeyi ve memleketlerini en iyi şekilde temsil etmek ve iyi derece almak olduğunu ifade ettiler.

 

Kaynak: Editör: enfarklıhaber
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı